0212 286 41 41

Yönetim Kurulu

İstanbul Teknik Üniversitesi mezunu olan Cemal Akar, Tempo İletişim’in kurucularındandır ve 2001 yılından itibaren şirketin yönetiminde yer almaktadır. Ayrıca çağrı merkezi ve mobil iletişim endüstrisinde on bir yıllık tecrübeye sahip olan Akar, Alokontör gibi başarılı projelere imza atan Telkonet ve bir Mobile VAS şirketi olan Cetech’in de kurucuları arasındadır. Tempo Çağrı Merkezi CEO ve Yönetim Kurulu Başkanı olan Cemal Akar 1973 İstanbul doğumludur.

Barış Öney, yatırım öncesi ve sonrası yönetim, halka arz, şirket satınalmaları, CEO, CFO, yönetim kurulu üyesi, yatırım bankacısı, kurumsal finansman danışmanı, stratejik/uluslararası iş geliştirme yöneticisi, proje yöneticisi ve mühendis olarak 28 yılı aşkın tecrübeye sahiptir.

Öney, Globalturk Capital’in kurucu ve yönetici ortağı olarak Türk şirketlerinin girişim partneri olarak onlara özel sermaye fonlarından veya stratejik yatırımcılardan sermaye yaratmak ve yatırım sonrasında da şirkette eş-yatırımcı olarak kalmaktadır. Öney, yatırım bankacısı olarak lider/eş-lider yönetici konumunda hem büyük şirket gruplarını hem de küçük ve orta ölçekli şirketleri içeren müşterileri için 100’ü aşkın sınır-ötesi birleşme ve satın alma, girişim sermayesi, halka arz, özelleştirme, durum tespiti ve değerlendirme projesini yönetmiştir. Globalturk Capital’i kurma öncesinde Deloitte (Partner), Yapı Kredi Yatırım (GMY vkl) ve TSKB (Direktör) gibi üç saygın kurumun kurumsal finansman bölümlerini kurmuş ve/veya yönetmiştir. Turkcell’de ise Turkcell ve Turkcell iştirakleri için uluslararası stratejik iş ve ilişki geliştirmeden sorumlu üst düzey yönetici olarak görev yapmıştır.  

Öney sözkonusu işlerin yanısıra bir girişim sermayesi şirketinin yatırım yaptığı bir mobil/dijital pazarlama ve reklam şirketinde CEO olarak görev yapmış; ve proje yöneticisi/mühendisi veya danışmanı olarak petrol ve gaz ve kimya sektörlerinde, P&G, Fluor Daniel, TPAO ve Genel Enerji gibi şiketlerin çok sayıda projesinde yer almıştır.

TED Ankara Koleji 1980 yılı mezun olan Barış Öney, 1984 yılında ODTÜ Mühendislik Fakültesinden Lisans, Fulbright bursiyeri olarak okuduğu University of Texas at Austin Mühendislik Fakültesinden 1989 yılında Yüksek Lisans, University of Tulsa’dan 1990 yılında İşletme Sertifikası, New York Institute of Finance’den 1995 yılında International Corporate Finance Sertifikası ve 2007 yılında İngiltere ICAEW’dan Kurumsal Finansman Diploması derecelerini almıştır.

Tempo Çağrı Merkezi Yönetim Kurulu Üyeliğinin yanısıra, halen çeşitli kurum ve meslek kuruluşlarında Yönetim Kurullarında görev yapmaktadır. 

Tempo Çağrı Yönetim Kurulu Üyesi olan Gökhan Akar 1976 İstanbul doğumludur.
İSTEK Atanur Koleji ve ardından Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden mezun olmuştur.
2001 yılından itibaren yine telekomünikasyon ve bilişim sektörlerinde faaliyet gösteren Tempo İletişim A.Ş., Cetech( VAS) A.Ş. ve Tempo Bilişim A.Ş. firmalarında yönetim kurulu üyesi olarak görev yapmaktadır.
Facebook'ta Tempo